Przyczepy campingowe dla rodziny: czym powinny się wyróżniać?

Karawaning zdobył sobie ogromną popularność szczególnie wśród rodzin z dziećmi – i trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że kempingi to dziś prawdziwe centra rodzinnej rozrywki, a własna przyczepa campingowa zapewnia bardzo wysoki komfort pobytu i podróżowania po całej Europie. Szukając przyczepy campingowej dla rodziny warto skupić się na kilku istotnych szczegółach, które będą mieć duży wpływ na to, czy wakacje z dziećmi będą udane. Wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.

Układ wnętrza

Najważniejszym kryterium wyboru rodzinnej przyczepy campingowej jest to, czy jej układ wpisuje się w oczekiwania wszystkich osób. Rodzice podróżujący z dziećmi często zwracają uwagę na to, aby każde z dzieci miało własne łóżko do spania – tutaj świetnie sprawdzają się łóżka piętrowe, najlepiej odgrodzone od części mieszkalnej parawanem, co zapewnia dodatkową intymność i pozwala korzystać z przyczepy do późnych godzin.

Aneks kuchenny

Każda współczesna przyczepa campingowa jest wyposażona w aneks kuchenny, przy czym jego układ może się znacząco różnić między poszczególnymi modelami. W przypadku przyczepy dla rodziny na pewno warto zwrócić uwagę na to, aby w kuchni nie zabrakło dużej lodówki, kuchenki z co najmniej trzema palnikami, głębokiego zlewu oraz dużej powierzchni blatów do przygotowywania posiłków.

Oczywiście w przyczepie dla rodziny należy oczekiwać wygodnego miejsca do wspólnego spożywania posiłków – tutaj dobrze sprawdzają się osobne jadalnie w kształcie podkowy.

Mile widziana pełnoprawna łazienka

Obecnie standardem w przyczepach campingowych jest niewielka łazienka, w której znajdziemy toaletę oraz awaryjny prysznic. Jeśli planujecie wypady „na dziko” lub po prostu cenicie sobie wysoki komfort, to na pewno warto poszukać przyczepy z pełnoprawną łazienką, czyli z osobną toaletą oraz dużym, pełnowymiarowym prysznicem.

Dużo miejsca do przechowywania

Rodzinna przyczepa kempingowa powinna mieć dużą ładowność, czyli różnicę między DMC a masą własną. Dzięki temu zyskujemy możliwość legalnego przewiezienia w niej wielu przydatnych przedmiotów, w tym takich, które są niezbędne podczas wakacji z dziećmi – by wymienić tylko sprzęt sportowy czy zabawki.

Radzimy również zwrócić uwagę na liczbę schowków, szafek i szaf  ubraniowych, aby nie dochodziło do sytuacji, w której już po pierwszym dniu pobytu na kempingu w przyczepie panuje frustrujący bałagan.

Wyposażenie dodatkowe przyczepy

O rodzinnym charakterze przyczepy campingowej może decydować również jej wyposażenie dodatkowe, którego montaż można zlecić sprzedawcy na etapie konfigurowania przyczepy. Na pewno warto rozważyć takie elementy, jak:

  • Markiza;
  • Przedsionek;
  • Instalacja TV/SAT;
  • Telewizor na wysięgniku;
  • Większa lodówka z zamrażalnikiem;
  • Ogrzewanie typu alde (świetne rozwiązanie na wyjazdy w Polsce oraz w sezonie jesiennym czy nawet zimowym);

Czy marka producenta ma znaczenie?

Jak najbardziej, o ile oczywiście zwracasz uwagę na jakość wykonania, detale wykończeniowe oraz planujesz użytkować przyczepę przez wiele lat. W takiej sytuacji radzimy skupić się na modelach renomowanych, choć niekoniecznie najdroższych producentów.

Bardzo dobrą propozycją może być zakup przyczepy kempingowej niemieckiej marki Buerstner, która wyróżnia się rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości wykonania pojazdów oraz ma w swojej ofercie kilka ciekawych modeli rodzinnych. Po szczegóły zajrzyj na stronę internetową https://hymerpoznan.pl/buerstner/przyczepy-campingowe/.

Gdzie znajdziesz rodzinne przyczepy campingowe?

W poszukiwaniu przyczepy campingowej dla rodziny warto odwiedzić jeden z największych salonów karawaningowych w Polsce, czyli HYMER Poznań w Sadach koło Poznania. To autoryzowany dealer takich marek, jak Buerstner czy ERIBA, w którego ofercie znajdziesz olbrzymi wybór przyczep o różnej DMC i w wielu wariantach układów oraz wyposażenia wnętrza.

Z całą aktualną ofertą HYMER Poznań zapoznasz się na stronie internetowej hymerpoznan.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =