Na którą rękę zakłada się pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości, obietnicy małżeństwa i nowego etapu w życiu dwojga ludzi. To wyjątkowy prezent, który nosi się z dumą i sentymentem. Bardzo często pojawia się jednak pytanie: na którą rękę zakłada się pierścionek zaręczynowy? Odpowiedź, wbrew pozorom, nie jest prosta. Tradycje i zwyczaje różnią się w zależności od regionu, a nawet rodziny. W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Na którą rękę włożyć pierścionek zaręczynowy? Co kraj, to obyczaj

W wielu krajach, w tym w Polsce, pierścionek zaręczynowy zakłada się na serdeczny palec prawej ręki. Ta tradycja ma swoje korzenie w dawnych czasach, gdy wierzono, że przez ten palec biegnie „vena amoris”, czyli „żyła miłości”, która prowadzi prosto do serca. Choć współczesna medycyna nie potwierdza jej istnienia, symbolika ta przetrwała do dziś, nadając aktowi zaręczyn głębsze, romantyczne znaczenie.Co ciekawe, w niektórych krajach, takich jak USA, Kanada i Wielka Brytania, pierścionek zaręczynowy nosi się na lewej ręce.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy i jak go wybrać?

Wybór pierścionka na zaręczyny nie jest łatwy. Aby go dokonać, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników:

jakość i bezpieczeństwo. Kupuj biżuterię tylko u sprawdzonych sprzedawców jak np. https://jubilerhobgarski.pl/20-pierscionki-zareczynowe. W ofercie tego e-sklepu znajdziesz szeroki wybór pierścionków i biżuterii w ogóle. To sprzedawca z wieloletnimi tradycjami.

gust i preferencje przyszłej żony. Zastanów się, jaki styl biżuterii lubi Twoja wybranka. Odpowiedz sobie także na pytanie, czy preferuje klasykę, czy raczej  nowoczesność; lubi delikatne ozdoby czy masywne pierścienie. Istotne jest także, czy na co dzień nosi biżuterię w kolorze srebrnym czy złotym.

symbol. Niektóre osoby decydują się na pierścionek z kamieniem szlachetnym o określonym znaczeniu. Przykładowo, diament symbolizuje wieczną miłość, szafir – wierność, a rubin – namiętność.

warto wybrać pierścionek wykonany z wysokiej jakości surowców, najlepiej ze złota. Dzięki temu będzie mógł służyć przez długie lata.

męski gust. Chociaż to kobieta będzie nosić pierścionek, warto również wziąć pod uwagę gust przyszłego męża. Ważne jest, aby pierścionek pasował do jego stylu i osobowości.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. Jednak przyjęło się, że po ślubie pierścionek zaręczynowy przekłada się na serdeczny palec lewej ręki, pozostawiając obrączkę na prawej. Jest to również praktyczne rozwiązanie dla osób, które nie chcą nosić obu pierścionków na jednym palcu. Istnieje oczywiście możliwość złączenia pierścionka zaręczynowego i obrączki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nosić pierścionek zaręczynowy na dowolnym palcu (na tym, na który najlepiej pasuje).

Z jakiegoś powodu nie chcesz nosić pierścionka zaręczynowego, jednak chcesz mieć go przy sobie? Nie ma problemu. Wystarczy, że umieścisz go na łańcuszku, który nosisz na szyi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 2 =