Czy lepy na szczury uwolnią Twój dom od gryzoni?

Czy w Twoim domu słychać niepokojące dźwięki? Czy znajdujesz odchody oraz żółte plamy w rozmaitych miejscach? Czy obawiasz się, że Twój dom zamieszkały gryzonie i nie wiesz, co powinieneś zrobić? Rozwiązaniem Twojego problemu mogą okazać się lepy na szczury.

Po czym poznać, że w domu pojawiły się szczury? 

Zastanawiasz się, jak rozpoznać, że w domu pojawiły się szczury? Podstawowym sposobem na stwierdzenie ich obecności jest zauważenie ich odchodów. Są one dość charakterystyczne – małe, ciemne i wydłużone; zdaniem niektórych przypominają ziarenka ryżu. Pozostawiają także specyficzny, nieprzyjemny zapach. Alarmujące mogą być także odgłosy skrobania oraz ewentualne zniszczenia – przegryzione kable, zniszczone meble i ściany. 

Szczury w domu – dlaczego trzeba natychmiast reagować na ich obecność?

Gryzonie te przenoszą choroby odzwierzęce, a zarazić się można nie tylko przez bezpośredni kontakt z nimi (lub z ich moczem albo odchodami), ale też w wypadku zjedzenia pożywienia, którym wcześniej się raczyły. Co istotne, mogą one pogryźć domowników i obecne w domu zwierzęta – psy lub koty. Warto mieć świadomość, że nie tylko nie znikną one same. Do sześciu miotów po sześć lub więcej młodych rocznie zapewni ciągłość populacji, dodatkowo ich tunele mogą zostać wykorzystane na przykład insekty.

Dlaczego warto sięgnąć po lep na szczury? 

Istnieje wiele rodzajów pułapek na szczury – od standardowych łapek z gilotynką, przez karmniki deratyzacyjne, po pułapki elektryczne, czyli krzesło elektryczne dla gryzoni. Zdarza się jednak niekiedy, że szczury przechytrzą wszystkie te urządzenia i nie pozwolą się złapać przez długi czas, zwiększając szkody i stwarzając coraz większe zagrożenie. W takiej sytuacji warto uciec się do środka mniej humanitarnego, jednak wyjątkowo skutecznego – lepy na szczury, dostępne w ofercie https://sklepinsekt.pl/pl/c/Lepy-na-gryzonie/194. Składające się z platformy (zrobionej z tektury lub tworzywa sztucznego – zależnie od producenta) oraz pewnej dawki bardzo silnego kleju nie pozwolą uciec gryzoniom, które raz dostaną się na ich powierzchnię. 

Zwab gryzonie na lepy na szczury

Oczywiście szkodniki, które od dłuższego czasu wymykają się Twoim staraniom wyłapania, mogą być zbyt chytre, by z własnej woli wejść na lepy. Na szczury warto zatem wykorzystać specjalistyczne wabiki, emitujące atrakcyjne dla gryzoni zapachy. Nietoksyczny wabik, umieszczony na lepie, nie będzie stanowił zagrożenia dla innych mieszkańców domu, a dodatkowo podniesie skuteczność pułapki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =