Jaka kamera wewnętrzna Wi-Fi da Ci poczucie bezpieczeństwa?

Obawiasz się nieprzewidzianego, na które nie masz wpływu? Że coś wydarzy się w Twoim domu lub zarządzanym przez Ciebie obiekcie, kiedy Cię nie będzie na miejscu? Kamera wewnętrzna Wi-Fi to jedno z tych urządzeń, które nie tylko przyniosą Ci upragniony spokój, ale też – w razie wypadku – pomogą zareagować lub zapewnią materiał dowodowy.

Kamera wewnętrzna Wi-Fi – czy nadzór jest konieczny?

To, że wandalizm najczęściej przydarza się na zewnątrz domu, nie oznacza jeszcze, że kamera wewnętrzna Wi-Fi jest nieporozumieniem – choćby dlatego, że to wewnątrz przydarza się większość kradzieży. Jeśli posiadasz cenne przedmioty, z pewnością będziesz chciał dbać o nie jak najlepiej, a zatem zainstalować monitoring (może nawet z rejestratorem dźwięku, a nawet głośnikiem) w kluczowych miejscach przybytku. Kamera wewnętrzna Wi-Fi sprawdzi się doskonale również w instytucjach użyteczności publicznej – sklepach, urzędach, a nawet kościołach.

Co potrafi dobra kamera wewnętrzna Wi-Fi?

Wybierając urządzenie dla siebie natrafisz na całą serię parametrów, które przyjdzie Ci porównać. Oczywiście, rozdzielczość obrazu jest bardzo ważna, jednak powyżej pewnego pułapu nie wpływa już znacząco na Twoje zdolności rozróżniania szczegółów; warto wybrać sprzęt doświetlający nocą – ale tylko wtedy, gdy nie używasz o tej porze lamp; im większe pole widzenia tym lepiej – chyba że zamontujesz kamerę w kącie. Zwróć raczej uwagę na istotne zdolności kamery, takie jak to, czy:

Współpracuje ze smartfonem

Nie zawsze jesteś na miejscu, by obserwować co dzieje się na obszarze objętym monitoringiem (po to go przecież instalujesz). Warto zatem, by Twoja kamera wewnętrzna Wi-Fi potrafiła komunikować się z Tobą zdalnie – bardzo wygodną funkcją jest możliwość odtwarzania nagrań z poziomu smartfona. Telefon zawsze masz przy sobie, a kamery takie jak https://www.idomtuya.pl/pl/c/MONITORING-KAMERA-ZEWNETRZNA-WEWNETRZNA-IP-WiFi-5Mpx-HD-TUYA/44 umożliwią Ci obserwację, a nawet podsłuch wydarzeń również na łączu mobilnym.

Reaguje na ruch 

W wielu miejscach, w których montuje się monitoring, przez większość czasu nie dzieje się nic. Dobra kamera wewnętrzna Wi-Fi nie będzie zaśmiecała pamięci byle czym, ale będzie reagowała jedynie na zmiany – czyli ruch. Te właśnie zostaną zapisane, a Ty – otrzymasz powiadomienie push na telefon.

Jest wandaloodporna 

Potencjalny złodziej prawdopodobnie nie pozostanie obojętny na zainstalowany sprzęt i na widok kamery może postarać się ją zniszczyć. Niech Twoja kamera wewnętrzna Wi-Fi będzie odporna na akty przemocy – klasa IK10 jest koniecznością. Co ona oznacza? Że urządzenie jest odporne na uderzenia o energii do 20 J, co przekłada się np. na upadek młota pięciokilogramowego z wysokości 40 cm. Nie będzie prosto przełamać się przez Twój monitoring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − piętnaście =