Poznaj topowe składniki kremów anti-age

Zmartwieniem wielu kobiet są pojawiające się z wiekiem zmarszczki na twarzy. Aby trochę spowolnić proces starzenia się skóry, należy jak najwcześniej zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Czy wiesz, jakie składniki w kremach przeciwzmarszczkowych, zagwarantują Ci efektywne działanie?

Na czym polega działanie kremów z serii anti-age?

Jeśli nie wiesz kiedy stosować kremy anti age, to warto dowiedzieć się trochę o procesach starzenia się skóry. Tak naprawdę te procesy rozpoczynają się już po 25 roku życia. Tak naprawdę już w tym czasie, w skórze zaczyna brakować elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za jej elastyczność i jędrność. Na początek można zacząć stosowanie kremów z kwasem hialuronowym, a potem postawić na retinol. Kwas hialuronowy jest delikatny, ale skuteczne w działaniu i nie powoduje podrażnień. Natomiast retinol jest mocniejszy i powinien być stosowany z umiarem. Warto sprawdzać reakcję swojej skóry na retinol, po to, aby nie przesadzić. Kremy przeciwzmarszczkowe nie usuną całkowicie zmarszczek, ale stosowane regularnie, mogą je wyraźnie spłycać.

Na jakie składniki warto zwrócić uwagę?

Wspomniany kwas hialuronowy i retinol to chyba najbadziej popularne i najlepiej przebadane składniki kremów anti-age. Wysokiej jakości krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać także inne aktywne składniki, takie jak peptydy, ceramidy, antyoksydanty (znana witamina C), ekstrakty roślinne, kwasy owocowe i witamina E. Warto wiedzieć, że to nie tylko substancje aktywne zmniejszają zmarszczki, ale tak samo istotna jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. Jeśli chcesz mieć piękną cerę w dojrzałym wieku, bezwględnie chroń ją codziennie przed słońcem. To podstawa profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Dobrze jest zwracać uwagę na substancje naturalne, które mają pozytywny wpływ na skórę i nie uczulają jej. Kremy z tej serii można stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Gdy regularnie używasz takich kosmetyków, możesz spodziewać się widocznego spłycenia zmarszczek i wygładzenia skóry. Liczy się tutaj regularność i wysokiej jakości składniki.

Co jest lepsze na zmarszczki, krem czy serum?

Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca, bo w codziennej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, najlepiej jest używać zarówno kremu, jak i serum. Nie stosujemy tych kosmetyków wymiennie, ale uzupełniająco. Najpierw nakłada się serum na Oczyszczona skórę twarzy, a potem krem. Dobre serum ułatwia wchłanianie aktywnych składników z kremu, a krem zapobiega ulatnianiu się serum. Jeśli chcesz wzmocnić codzienną pielęgnację lub potrzebujesz regeneracji skóry w wybranych porach roku, z powodzeniem możesz zastosować serum. Można je także włączyć na stałe do codziennej pielęgnacji skóry. Ważne, aby miał aktywne składniki i było używane w odpowiedniej kolejności. Serum przeciwzmarszczkowe na noc to zazwyczaj silnie skoncentrowany kosmetyk, który intensywnie działa przez całą noc. Skóra w okresie nocnym mocno się regeneruje i dobrze jest ją wspomagać w tym czasie odpowiednimi składnikami jak kwasu, retinol czy witaminy. W ten sposób po całym dniu działania czynników zewnętrznych lub noszenia makijażu, skóra twarzy regeneruje się i chłonie potrzebne składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + sześć =