Dla kogo krem z filtrem SPF 30 będzie odpowiednim wyborem i jak chronić twarz przed szkodliwym działaniem słońca?

Ochrona przeciwsłoneczna powinna obejmować całe ciało, w tym twarz. Wyróżniamy kremy, emulsje czy olejki z filtrem SPF o różnej wielkości. Dziś podpowiemy dla kogo krem z filtrem SPF 30 będzie odpowiednim wyborem. Dowiedzcie się, jak skutecznie chronić twarz przed słońcem.

Czym charakteryzuje się krem z filtrem SPF 30? Jaką daje ochronę i co warto wiedzieć na temat SPF?

SPF czyli Sun Protect Filter to nic innego jak filtr przeciwsłoneczny chroniący przed szkodliwym promieniowaniem UVB i UVA. Warto wiedzieć, że to właśnie promieniowanie UVB jest odpowiedzialne za to, że nasza skóra zaczyna się opalać, bowiem pobudza procesy melanogenezy, a więc produkcji melaniny. Jest jednak także destrukcyjne dla naszej skóry i może niszczyć tkanki i powodować raka. Dlatego konieczne jest stosowanie ochrony SPF. Można sięgnąć po krem z filtrem SPF 30. Taki produkt zapewnia 30-krotnie większą ochronę przed słońcem niż wynosi naturalna ochrona organizmu. Bez dodatkowych filtrów można przebywać na słońcu co najwyżej 15-20 minut. Nie oznacza to jednak, że SPF 30 zapewnia optymalną ochronę po jednej aplikacji nawet na 600 minut. Potrzeba powtarzania jej co 2-3 godziny. W końcu ochrona może się zmniejszyć przez pocenie się, złuszczanie się naskórka, czy kąpiele w różnych akwenach. Po tych ostatnich zawsze należy dokładnie wytrzeć skórę, a najlepiej umyć, wytrzeć i wklepać krem z filtrem UV. Warto wiedzieć, że ochrona jest oceniana na podstawie aplikacji 2 mg kremu/cm2 skóry, co oznacza mniej więcej 1 i 1/4 łyżeczki. Kremu aplikuje się zwykle mniej, zatem z tego powodu także należy powtarzać jego nakładanie. Stosując krem SPF 30 można zapewnić sobie ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV na poziomie ok. 96%.

Dla kogo odpowiednim wyborem będzie krem z filtrem SPF 30?

Krem SPF 30 to już solidna ochrona przeciwsłoneczna. Polecana jest dla osób, które mają jasną cerę i chcą dobrze chronić się przed szkodliwym promieniowaniem, a jednocześnie nie jest ona bardzo blada i skłonna do podrażnień i oparzeń. Po taki krem powinno się sięgnąć także wtedy, gdy występuje wysoki indeks UV. Warto wiedzieć, że ochrona UV powinna być przynajmniej 2 krotnie większa niż wynosi indeks UV. Kiedy jest taka pogoda, to należy unikać ekspozycji na słońce pomiędzy 11 a 15, nawet pomimo stosowanej ochrony przeciwsłonecznej.

Jak przyspieszyć opalanie stosując krem z filtrem SPF 30?

Stosując krem SPF 30 także wbrew obiegowym opiniom można się opalić. Choć ochrona jest wysoka, a promieniowanie UV w dużym procencie pozostaje, to jednak w pewnym się przedostaje, co powoduje reakcję obronną organizmu w postaci produkcji barwnika, czyli melaniny. Ten proces można jeszcze przyspieszyć i wystarczy sięgnąć po przyspieszacz do opalania. Można go bezpiecznie stosować po uprzednim zastosowaniu kremu SPF 30. Ochronę przeciwsłoneczną trzeba zastosować przynajmniej 30 minut przed ekspozycją na słońce. Dzięki temu skóra zyska optymalną ochronę. Przyspieszacz opalania można nałożyć, gdy krem się wchłonie, najlepiej od 30 do godziny po jego aplikacji. Oczywiście wchłanianie jest jeszcze lepsze, a aplikacja prostsza, gdy stosuje się emulsję czy olejek zamiast kremu. Nie można zapomnieć o tym, że również twarz trzeba chronić przed szkodliwym promieniowaniem. Jeżeli stosujecie makijaż, możecie sięgnąć po produkt w sprayu z odpowiednią ochroną SPF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 19 =