Najlepsze kosmetyki samochodowe w dobrej cenie polecane przez kierowców

Zadbane auto jest niewątpliwie miłym widokiem dla oka kierowcy. Lśniąca karoseria to tylko efekt uboczny systematycznej pielęgnacji samochodu, która zapewnia ochronę pojazdu przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Przedstawiamy top 3 najlepsze kosmetyki samochodowe, które są polecane przez innych kierowców i pomogą Ci zadbać o swój samochód.

Płyn do mycia felg K2 ROTON

K2 ROTON to jeden z najczęściej wybieranych przez polskich kierowców płyn do czyszczenia felg. Produkt usuwa najtrudniejsze zabrudzenia, takie jak osad, błoto, smary czy nawet zaczątki rdzy. Płyn można stosować do czyszczenia wszystkich rodzajów felg – aluminiowych, chromowanych, stalowych czy lakierowanych. 

K2 ROTON wyróżnia się na tle innych produktów charakterystyczną formułą, która po naniesieniu na powierzchnię felg zmienia kolor na czerwony. Intensywny odcień płynu pozwala zobaczyć, czy został nałożony równomiernie oraz ocenić skuteczność jego działania. Im ciemniejszy staje się preparat, tym więcej zanieczyszczeń uległo degradacji. Zaletą płynu jest brak konieczności jego wcierania w felgi. Wystarczy spryskać powierzchnię, odczekać kilka minut i spłukać pozostałości strumieniem wody pod ciśnieniem, aby zobaczyć czyste, błyszczące felgi.

Najlepsze kosmetyki samochodowe: płyn K2 NUTA

Zdecydowanym liderem wśród płynów do mycia szyb samochodowych, lusterek i reflektorów jest K2 NUTA GLASS CLEANER. Produkt jest przeznaczony do wszystkich powierzchni szklanych w pojeździe. Nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Jest bezpieczny również dla elementów plastikowych i laminowanych. Usuwa brud, kurz i tłuste zabrudzenia, nie zostawiając po sobie brzydkich smug. 

Płyn K2 NUTA zawiera nanocząsteczki, które tworzą na powierzchni dodatkową warstwę ochronną. Zapobiega ona szybkiemu osadzeniu się nowych zabrudzeń z zewnątrz oraz znacznie minimalizuje pojawianie się pary wodnej na szybach. Nanocząsteczki wygładzają szklaną powierzchnię, przez co woda nie osadza się, a natychmiast spływa w postaci niewielkich kropel. Wpływa to na poprawę widoczności jezdni podczas opadów deszczu i śniegu, a także zmniejsza konieczność używania wycieraczek.

Wosk samochodowy w płynie Turtle Wax Carnauba

W naszym top 3 produktów musiał znaleźć się kultowy wosk w płynie marki Turtle Wax. Produkt jest multifunkcjonalny. Skutecznie usuwa brud i zanieczyszczenia, tworzy dodatkową warstwę ochronną na karoserii i zostawia perfekcyjne, lśniące wykończenie. Wosk nadaje się do wszystkich powłok lakierniczych. Delikatne środki czyszczące pozwalają na usunięcie zaległych zanieczyszczeń, a jednocześnie nie zawierają środków ściernych, które mogłyby spowodować powstanie mikrozadrapań na lakierze. Silikony zawarte w wosku tworzą głęboki połysk, który jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wosk samochodowy nakłada się na karoserię po jej dokładnym umyciu szamponem za pomocą wilgotnej ścierki, pozostawia do wyschnięcia, a następnie poleruje się pojazd suchą szmatką, aby uzyskać efekt głębokiego połysku. Dodatkową zaletą produktu jest to, że nie ulega przeterminowaniu, przez co starczy nam na lata.

Mamy nadzieję, że wymienione przez nas tanie kosmetyki samochodowe pozwolą Ci zadbać o swój pojazd. Regularne czyszczenie i konserwowanie poszczególnych części znacznie wydłuża ich żywotność i sprawia, że będziemy mogli cieszyć się naszym samochodem przez wiele lat. Wszystkie kosmetyki z naszej topowej trójki i wiele innych znajdziesz w asortymencie sklepu motoryzacyjnego nocar.pl.

Źródło zdjęć: nocar.pl, shutterstock.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − trzy =