Jak się pozbyć cieni pod oczami?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Cienie pod oczami to częsty problem sprawiający, że twarz przybiera smutny, zmęczony wygląd. Są one oznaką przemęczenia, błędów pielęgnacyjnych, brakiem odpowiedniego nawodnienia organizmu, ale również mogą mieć poważniejszą przyczynę i być skutkiem choroby lub niedoborów witamin i minerałów. W jaki sposób pozbyć się cieni pod oczami? Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomagają na cienie pod oczami?

Cienie pod oczami – charakterystyka

Cienie pod oczami mają różną przyczynę powstania i różną postać. Najczęściej przybierają kolor lekko fioletowy. Jest to spowodowane cienką skórą dolnej powieki przez którą prześwitują znajdujące się poniżej naczynia krwionośne. Z problemem cieni częściej borykają się osoby mające jasną karnację i skórę cienką, naczyniową, płytko unaczynioną. Zdarza się również, że u niektórych osób cienie pod oczami mogą przybierać inną barwę np. brązową w przypadku osób narażonych na nadmierną ekspozycję na słońce.

Cienie pod oczami – przyczyny powstania

Przyczyny występowania cieni pod oczami mogą być błahe jak np. zmęczenie, złej jakości sen, stres, odwodnienie, nadmiar używek, nieodpowiednia pielęgnacja czy uwarunkowania genetyczne. Jednak często są skutkiem nieodpowiedniego stylu życia, niedoborów witamin i minerałów oraz chorób. Do najczęstszych chorób należą anemia, alergie, choroby tarczycy, choroby nerek i zakażenia pasożytnicze.

Zabieg na cienie pod oczami

Najważniejszą kwestią do ustalenia przed podjęciem zabiegów redukujących cienie pod oczami jest ustalenie przyczyny ich powstania. Jeśli przyczyną cieni jest choroba towarzysząca to należy skupić się na wyleczeniu problemu ponieważ same zabiegi mogą nie zadziałać. Jeśli jednak przyczyną nie są choroby to zabiegi medycyny estetycznej na cienie pod oczami doskonale się sprawdzają. Najskuteczniejszymi zabiegami na cienie pod oczami są:

  • Mezoterapia igłowa – jest to zabieg podawania pod skórę substancji aktywnych o działaniu rozjaśniającym i usprawniającym przepływ krwi i limfy w efekcie dochodzi do rozjaśnienia okolicy pod oczami i redukcji drobnych zmarszczek
  • Karboksyterapia – metoda podawania pod skórę medycznego dwutlenku węgla w efekcie czego dochodzi do chwilowego niedotlenienia tkanek co skutkuje zwiększoną produkcją tlenu i lepszego odżywienia okolicy oka

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + siedem =