DTP – Obróbka graficzna tłumaczeń

Materiały graficzne do publikacji na stronach www lub do druku wymagają odpowiedniego przygotowania przez specjalistę. Takie materiały to wizytówki każdej firmy, dlatego ich publikowanie powinno być dobrze przemyślane i powierzone specjalistom.

Publikowanie w obcym języku stanowi jeszcze większą przeszkodę. Nie wystarczy samo tłumaczenie. Teksty w różnych językach mogą mieć różne długości i układy treści. Zdjęcia, ulotki lub inne elementy graficzne zaprojektowane specjalnie dla danego rynku nie zawsze działają dobrze dla odbiorców z innego kraju. W takich przypadkach można skorzystać z agencji tłumaczeniowej, która zapewni nie tylko usługi tłumaczeniowe, ale także tworzenie edytowalnych dokumentów, materiałów do druku lub publikacji w Internecie.

Czym jest DTP?

Desktop Publishing (DTP) ogółem polega na kompleksowym przygotowaniu publikacji do drukowania. Mogą być to przykładowo: książki, broszury, czasopisma i gazety, dokumenty, druki informacyjne i reklamowe itp. Procesami DTO zajmuje się grafik, który biegłe posługuje się programami takimi jak np.: Photoshop, Illustrator czy InDesign. Grafik musi znać podstawy typografii, materiały poligraficzne, metody drukowania i zasady kalibracji komputerów. Dodatkowo, musi również umiejętnie oceniać jakość techniczną gotowej publikacji, która została odebrana z drukarni.

DTP to także konwersja nieedytowalnych dokumentów do formy edytowalnej, czyli takiej, w które treść można dowolnie zmodyfikować. Konwersja przyspiesza tłumaczenie i daje możliwość edycji i aktualizacji dokumentów w przyszłości. Po takiej obróbce graficznej edytowalne stają się nie tylko teksty, ale także tabele czy obrazy.

Jak długo trwa realizacja usługi DTP?

Czas potrzebny na wykonanie usługi DTP zależy od oczekiwań klientów. Na termin realizacji mają także wpływ inne czynniki, np. język, długość tekstu, układ graficzny czy format. Po ustaleniu zakresu usługi i objętości materiału ustalamy termin realizacji na usługę DTP.

W agencji Skrivanek staramy się także dopasować nasz harmonogram prac do potrzeb klientów, takich jak ustalenia z drukarnią czy terminy wydarzeń międzynarodowych, na które potrzebne są gotowe materiały.

Ile kosztuje usługa DTP?

  • Cena za usługę DTP zależy od języka, terminu realizacji, formatu i objętości dokumentu. Na koszt usługi DTP 1 strony może wpłynąć układ graficzny czy potrzebny program, dlatego każda usługa DTP jest wyceniana indywidualnie.
  • Cena za DTP strony A4 zależy od wielu czynników, jak na przykład ilość tekstu pisanego odręcznie czy rozmiar czcionki.
  • Koszt usługi DTP określamy bezpłatnie na podstawie przesłanych materiałów. Możemy podać zarówno koszt obróbki graficznej 1 strony, jak i całego materiału. W zależności od potrzeb, wycena może obejmować przygotowanie do powielania metodami poligraficznymi, do publikacji w Internecie czy dobór grafiki.

Centrum DTP w Skrivanku

Nasze centrum obróbki graficznej DTP jest wyspecjalizowane w przetwarzaniu różnych dokumentów, takich jak przewodniki, instrukcje, katalogi i ulotki, w wielu językach. Nasza oferta obejmuje kompleksowe usługi, począwszy od tłumaczenia tekstu na wszystkie wymagane języki, a następnie profesjonalne skomponowanie treści tak, aby były jak najbardziej zbliżone do oryginału.  Jesteśmy gotowi sprostać Państwa oczekiwaniom i zapewnić wysoką jakość naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 14 =