Druk DTF – innowacyjna technika zdobienia tkanin

Druk DTF (od ang. skrótu Direct-to-film) to jedna z najnowocześniejszych technik zdobienia materiałów tekstylnych. Wykorzystując wielobarwne atramenty, cyfrowy obraz nadrukowuje się na specjalną folię, a następnie – dzięki profesjonalnej prasie – nanosi na tkaninę.

Druk DTF – gwarancja trwałości nadruku i doskonałej jakości grafiki

Technika druku DTF pozwala ozdobić tkaninę grafiką o wysokiej trwałości. Nadruk uzyskany na dowolnym materiale tekstylnym wykazuje dużą odporność na kontakt z wodą i detergentami oraz wysokie temperatury. Stąd tkaniny ozdobione techniką druku DTF prezentują się nienagannie nawet po wielu cyklach prania i wielokrotnym użyciu żelazka.

Jest to zasługa wykorzystania specjalnych pigmentów oraz zastosowania techniki cyfrowej, gwarantującej doskonałe utrwalenie kolorów i zapobiegającej ich płowieniu. Tkanina z nadrukiem DTF wygląda tym atrakcyjniej, że można nanieść na materiał grafikę, której paleta barw będzie przykuwała wzrok bogactwem i wyrazistością kolorów. Możliwe jest zarówno wyeksponowanie kontrastów kolorystycznych, jak i uzyskanie płynnych przejść pomiędzy jaśniejszymi i ciemniejszymi tonacjami tej samej barwy. 

Nieograniczone możliwości wykorzystania techniki druku DTF 

Druk DTF to technologia niezwykle uniwersalna. Tą metodą można wykonywać nadruki na wielu różnych podłożach tekstylnych. Co więcej, istnieje możliwość dostosowania techniki druku do właściwości danej tkaniny, tak aby uzyskana grafika prezentowała się nienagannie, a efekt zdobniczy przykuwał wzrok.

Technikę druku DTF można zastosować zarówno na tekstyliach charakteryzujących się wyjątkową miękkością i elastycznością, jak i tkaninach o sztywnej strukturze. Ta metoda zdobnicza równie dobrze sprawdzi się na materiałach naturalnych (na przykład bawełnie bądź jedwabiu), jak i sztucznych, wśród których prym wiedzie popularny poliester. Równie szerokie są możliwości wykorzystania techniki druku DTF na różnych wyrobach. W ten sposób można efektownie ozdobić t-shirt czy bluzę, ale także drobne dodatki do stylizacji, chociażby czapki bądź nerki. 

Druk DTF – szybka i łatwa technika zdobnicza 

Wymieniając walory druku DTF, nie sposób pominąć czasu potrzebnego do wykonania grafiki na tkaninie. W przypadku tej technologii wystarczy zaledwie kilka minut, aby na materiale tekstylnym pojawił się atrakcyjny nadruk. Efektowne wzory powstają niezwykle szybko i sprawnie. Jest to zasługa technologii cyfrowej, która eliminuje konieczność wykorzystania matryc drukarskich, często stosowanych do zdobienia tkanin metodami tradycyjnymi. 

W nadrukach techniką DTF specjalizuje się marka Elite WorldPrint, od ponad dwóch dekad ciesząca się ogromną renomą na polskim rynku. Firma adresuje swoją ofertę zarówno do dużych przedsiębiorstw działających w branży tekstylnej, jak i grafików oraz projektantów odzieży pracujących samodzielnie. Zwłaszcza na potrzeby tych ostatnich Elite WorldPrint proponuje personalizację nadruku. Firma oferuje swoim klientom druk DTF na żądanie, wykonany zgodnie z unikatowym wzorem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 20 =