Co zrobić, żeby nie podjadać w pracy niezdrowych przekąsek?

Podjadanie to jeden z największych wrogów szczupłej sylwetki. Odbija się też niekorzystnie na zdrowiu, szczególnie jeśli sięgasz po słodkie lub słone przekąski. Powstrzymanie się od spożywania ich bywa trudne w trakcie pracy. Co zrobić, żeby nie kusiły Cię już batoniki, ciasteczka lub chipsy? Sprawdź, jak zatroszczyć się o swoją dietę, kiedy pracujesz.

Zadbaj o zbilansowaną dietę w pracy

Stosowanie się do zasad zdrowego odżywiania nie jest proste, jeśli spędzasz wiele godzin w pracy. Przygotowywanie wartościowych posiłków na cały dzień wymaga bowiem poświęcenia wolnego czasu. Co jeść w pracy? Niestety zdarza się, że są to niezdrowe przekąski, które nie przynoszą żadnych korzyści dla organizmu.

Zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiednich ilości mikro- i makroelementów jest ważna dla zdrowia i samopoczucia. Chcesz się do niej stosować, ale nie wiesz, jak to zrobić w pracy? Spróbuj wyeliminować podjadanie, korzystając z poniższych wskazówek.

Spożywaj regularne posiłki

Dlaczego sięgasz po przekąski? Winowajcą mogą być napady głodu, które wynikają ze zbyt dużych przerw między posiłkami. Postaraj się więc z wyprzedzeniem planować pory jedzenia. Weź pod uwagę swój rozkład dnia, tak aby harmonogram był realistyczny.

Każdy organizm jest inny, warto więc zastanowić się, w jakich godzinach odczuwasz największy głód. Pamiętaj, że odstępy między posiłkami mają być regularne. Powinny wynosić maksymalnie 3–4 godziny.

Pamiętaj o śniadaniu

Zastępowanie pełnowartościowego śniadania batonikiem lub słodką bułką nie jest dobrym pomysłem. Większą korzyść przyniesie wstawanie kilka minut wcześniej, aby zrobić je samodzielnie. Preferujesz późne śniadania? W takim razie zabierz je ze sobą do pracy. Pokusa podjadania będzie dzięki temu mniejsza.

Zadbaj o nawodnienie organizmu

Organizm może pomylić pragnienie z uczuciem głodu. Kiedy najdzie Cię chęć na przekąskę, spróbuj więc zastąpić ją szklanką wody. Odwodnienie przyczynia się też do obniżenia ogólnego samopoczucia i może powodować przemęczenie. Pij wodę regularnie i nie zapomnij, że 2 litry dziennie to absolutne minimum. Poza tym odstaw słodkie napoje, które dostarczają wyłącznie pustych kalorii.

A może dieta pudełkowa?

Jeśli chcesz samodzielnie gotować zdrowe, zbilansowane posiłki, musisz nieco się natrudzić. Opracowanie menu, przygotowanie listy składników, zrobienie zakupów to dopiero początek obowiązków. Brzmi zniechęcająco? Całe szczęście jest rozwiązanie, które minimalizuje Twój wysiłek, a maksymalizuje efekty: dieta pudełkowa. W Olsztynie i innych większych miastach masz spore możliwości pod względem doboru diety do swoich wymagań oraz stylu życia. Ograniczysz w ten sposób napady głodu i zapomnisz o podjadaniu.

Catering dietetyczny, który sprawdzi się w pracy

Dieta pudełkowa może być rozwiązaniem, które pomoże Ci zadbać o zdrowe odżywianie w trakcie pracy. Jak wybrać odpowiednią? Sprawdź Boxy Szczęścia – catering dietetyczny dopasowany do potrzeb osób pracujących. Dieta Office to 3 posiłki z wybranej przez Ciebie diety (np. Zbilansowanej, Vege lub Sport). Spożywanie regularnych posiłków będzie prostsze, podobnie jak rezygnacja z niezdrowych przekąsek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + szesnaście =