Bielbet – odwodnienia także do łazienki

Kanalizacja, w każdym wydaniu, oznacza wygodę i bezpieczeństwo. Przekonał się o tym każdy, kto z niej korzystał. A chodzi tu zarówno o systemy odwodnień liniowych montowane w plenerach, jak też o te układy rynienek, montowanych w pomieszczeniach sanitarnych w budynkach mieszkalnych. W pierwszym przypadku odwodnienia chronią przed kaprysami pogodowymi, a w drugim – pomagają okiełznać bieżącą wodę, którą ma do dyspozycji lokator domu lub mieszkania. Jak się okazuje, zasada działania obu systemów jest bardzo podobna.

Bielbet – również dla domu

Firma Bielbet, z racji swojego ponad 20-letniego doświadczenia, na polskim rynku konsumenckim wyrasta na eksperta w dziedzinie kanalizacji. Co więcej, nie bojąc się eksperymentów, wychodzi poza klasyczne rozwiązania odprowadzania wody deszczowej. Zdobyła zaufanie wielu klientów, nie tylko tych z Polski, ale też z zagranicy, dostarczając im systemy odwodnień liniowych, służące do tworzenia kanalizacji deszczowej w plenerze. Ale ma również takie propozycje, które mogą rewolucjonizować wnętrza domowe, szczególnie łazienki.

Na dworze kałuże tworzą się tam, gdzie woda nie jest w stanie wsiąknąć w grunt otwarty na jej przybycie. Nieestetyczne i problematyczne kałuże to problem, który dotyka przede wszystkim utwardzonych dróg, brukowanych chodników czy innych deptaków, placów albo parkingów. Jednak bardzo podobne okoliczności czekają na tę wodę, która wypływa z łazienkowych kranów lub słuchawek prysznicowych – ponieważ całe wnętrze takiego domowego pomieszczenia jest wykończone materiałami, które nie przepuszczają wody. Typowe rozwiązania techniczne, takie jak płytki ceramiczne czy betonowe wylewki, potrzebują jeszcze specjalnych odpływów, by woda mogła zostać skierowana do kanalizacji. Firma Bielbet, opierając się na swoim doświadczeniu z systemami odwodnień liniowych, proponuje analogiczne rozwiązania dla domowych łazienek. Prezentuje więc produkt, który wygląda jak długa, wąska rynienka. Umieszcza się ją na powierzchni podłogi, przykrywając maskownicą ze stali nierdzewnej.

Tu warto zauważyć, że takim pomysłom sprzyja jeszcze rozwijający się trend otwartych kabin prysznicowych. W takiej sytuacji stawia się na aranżacyjną prostotę wnętrza i eliminuje się tradycyjne akcesoria łazienkowe, w postaci brodzików. To zarazem sposób na uzyskanie nowoczesnego stylu w aranżacji wnętrza, jak też bardzo pomysłowy sposób na odprowadzanie wody. Wydaje się to idealnym rozwiązaniem dla niedużych wnętrz, które niełatwo zagospodarować z pomocą tradycyjnych elementów armatury. Co więcej, łazienka z odpływem montowanym w podłodze, będzie lepiej dostosowana do potrzeb seniorów czy osób niepełnosprawnych, którym ze względu na stan zdrowia i sprawności nie jest łatwo korzystać z wanien czy pryszniców.

Żeby przekonać się, co konkretnie ma do zaoferowania w tym temacie firma Bielbet, wypada odwiedzić jej stronę internetową. Odwodnienia łazienkowe mają tam osobną zakładkę, w której poszczególne modele są szczegółowo opisane. Zebrane tam informacje pozwolą poznać dostępne rozwiązania i porównać je między sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =