Zadbaj o wygląd kamienia naturalnego na posesji!

Kamień naturalny doskonale podkreśla piękno posesji, idealnie wpisując się w nowoczesne aranżacje przestrzeni. Ci, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie z pewnością wiedzą jednak, że wymaga on stosownej pielęgnacji. Jak zadbać o tego rodzaju materiał, by podkreślić jego naturalne piękno? Poznaj sprawdzone środki, dzięki którym twoja posesja nabierze niebagatelnych walorów estetycznych!

Algi, porosty i zielone naloty na kamieniu naturalnym

Mech i zielone naloty na kamieniu są zupełnie naturalnym zjawiskiem. Niestety, rzutują one negatywnie na wygląd powierzchni, odbijając się na wyglądzie całej posesji. Spore zaniechania w zakresie ich usuwania mogą również zwiększać nasiąkliwość oraz poziom trzymania wilgoci, prowadząc tym samym do nadmiernej erozji, a w konsekwencji do trwałych uszkodzeń kamienia. Do mało przyjemnych zalicza się również spacer śliskimi, omszonymi płytkami, na których tracimy przyczepność, co może skutkować groźnym w sutkach wypadkiem. Jak poradzić sobie z tego rodzaju problemem?

Na mniejszych powierzchniach sprawdzi się ręczne usuwanie uciążliwych chwastów czy innych narośli. Wiele osób sięga również po palniki, pozwalające szybko, a zarazem długotrwale pozbyć się nalotu z kostki brukowej. Sytuacja komplikuje się jednak na większej przestrzeni lub też gdy mamy do czyszczenia z kamieniem naturalnym. Wówczas warto sięgnąć po środki czyszczące, charakteryzujące się nie tylko dużą efektywnością, ale również i łatwością użycia. Takimi środkami bezpiecznie można umyć nie tylko marmury czy granity, ale również trawertyny, piaskowce a nawet ceramikę, by zadbać o ich estetyczny wgląd i skuteczną ochronę.

Gwarancja sukcesu w walce z mchem

Nieestetyczne mchy i chwasty mogą pojawić się nie tylko na powierzchni kostki, ale również i w spoinach, pomiędzy poszczególnymi kamieniami. Taka sytuacja niesie ze sobą kolejne zagrożenia, związane głównie z okresem zimowych mrozów. W wydrążonych w ten sposób szczelinach może bowiem zalegać woda, która po zamarznięciu doprowadzi do ich trwałego uszkodzenia. W trosce o dobry stan kamienia naturalnego na podjazdach czy ogrodowych ścieżkach, warto sięgnąć po fugi do kostki granitowej, dzięki którym nabierze ona nieszablonowych walorów estetycznych, ale również i zyska szczególną ochronę. Wypełnienie spoin fugami zabezpieczy ją bowiem przed roślinnością, ułatwiając jednocześnie utrzymanie podjazdów w czystości. Takie zaprawy żywiczne są mrozoodporne, a bogactwo rozwiązań, jakie znaleźć można na stronie zafuguj.pl, gwarantuje możliwość dostosowania środka do każdego modelu kostki oraz jej odcienia.

Taką kostkę należy również zabezpieczyć odpowiednimi impregnatami, tworzącymi na niej dodatkową warstwę ochronną. W trosce o nienaganny wygląd kamienia naturalnego, warto sięgnąć po impregnat z efektem mokrego kamienia, który nadaje mu właściwości hydrofobowe, chroniąc jego powierzchnię przed wnikaniem w nią brudu i wody. Zastosowanie tego rodzaju środków prowadzi również do przyciemnienia impregnowanej powierzchni, co buduje walory estetyczne posesji. Alternatywnym rozwiązaniem będą z  kolei impregnaty do kostki granitowej, zmniejszające ryzyko erozji oraz hamujące proces pojawienia się alg i mchów na ich powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =