Przebieg procesu produkcji suwnic

Suwnice to popularne urządzenia dźwignicowe zaliczane do tzw. Urządzeń Transportu Bliskiego (UTB), wręcz niezbędne w wielu gałęziach gospodarki, zwłaszcza w przemyśle i branży transportowej. Dlatego warto nieco więcej dowiedzieć się nie tylko o ich rodzajach czy budowie, ale również o całym procesie produkcji tych praktycznych urządzeń.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje suwnic?

Powszechne zastosowanie znajduje wiele rodzajów suwnic, o zróżnicowanej konstrukcji, wielkości, czy maksymalnej dopuszczalnej nośności. Łączy je jednak jedno, praca w ruchu przerywanym i przenoszenie ładunków zarówno w pionie, jak i w poziomie, a najczęściej używane typy suwnic to:

  • suwnice pomostowe;

  • suwnice bramowe i półbramowe;

  • suwnice kolumnowe;

  • suwnice podwieszane.

Znajdziecie je także w ofercie ALSO Holding, zajmującego się ich projektowaniem zgodnie z wymaganiami odbiorców oraz produkcją z najlepszych dostępnych komponentów, pochodzących wyłącznie od renomowanych, zachodnich firm. Daje to gwarancję ich niezawodności, wytrzymałości i bezpieczeństwa osób obsługujących dane urządzenie dźwignicowe.

Jak przebiega proces produkcji nowoczesnych suwnic?

Proces stworzenia nowego, dowolnego modelu suwnicy nie jest prosty, wymaga nie tylko dużej wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych, doświadczenia zawodowego w montażu tego typu urządzeń mechanicznych, jednocześnie zawierających skomplikowane podzespoły elektroniczne. Cały proces przebiega w kilku kolejnych krokach:

1. Zaprojektowanie suwnicy

Będące zadaniem dla inżynierów, którzy muszą przede wszystkim uwzględnić:

  • dobór tworzących ją komponentów, np. systemów sterowania;

  • warunki, w jakich będzie pracować, rzutujące między innymi na wielkość i udźwig urządzenia, w tym ilość dostępnej przestrzeni niezbędnej do wykonania montażu, czy ewentualne zapylenie lub zmienne warunki atmosferyczne w przypadku sprzętu pracującego na zewnątrz;

  • pozostałe indywidualne wymagania klienta, który ma wgląd w proces projektowania, może na bieżąco zgłaszać swoje uwagi mogące w przyszłości usprawnić eksploatację suwnicy.

2. Produkcja zaprojektowanej suwnicy

Sporządzony projekt stanowi podstawę do rozpoczęcia prac produkcyjnych, które należy wykonać z wyjątkową precyzją, dokładnie dopasowując wszystkie elementy tworzące suwnicę, tak, aby bezawaryjnie współpracowały ze sobą. Jednocześnie musi spełniać wszystkie surowe wymagania jakościowe i gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa pracy, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i Urzędu Dozoru Technicznego.

3. Transport i montaż gotowej suwnicy w miejscu przeznaczenia

ALSO Holding nie tylko projektuje i produkuje nowoczesne, wysoce funkcjonalne suwnice, zapewnia także ich transport do odbiorcy i montaż w miejscu, w którym będą używane. Wszystkie tworzące ją elementy zostają dowiezione w wyznaczonym wcześniej terminie, a montażem zajmują wykwalifikowani fachowcy, co gwarantuje właściwe wykonanie wszystkich niezbędnych prac.

4. Przygotowanie dokumentacji powykonawczej

Każda suwnica wyprodukowana w ALSO Holding jest objęta pełną gwarancją i całodobowym serwisem, klient otrzymuje także kompletną, powykonawczą dokumentację techniczną, potwierdzającą odbiór urządzenia dźwignicowego oraz jego montaż.

Dołączona jest również instrukcja jego obsługi, co pozwala szybciej wdrożyć je do pracy, a kompleksowe przeszkolenie operatora suwnicy wydłuża żywotność urządzenia, zmniejszając jednocześnie ryzyko awarii i związanych z tym kosztownych przestojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 3 =