Nowoczesne firanki dla ponadczasowych i nietuzinkowych wnętrz!

Stawiasz na styl nowoczesny w swoim wnętrzu? Urządzasz swoje wymarzone mieszkanie lub dom i szukasz nowoczesnych tekstyliów? Kultowy żakard, fantastyczne lambrekiny oraz gipiura nie pasują zbytnio do współczesnych wnętrz. Sprawdź, na jakie firany warto postawić, aby cieszyć się doskonałą aranżacją wnętrza!   

  1. Nowoczesne firanki — szlachetne tkaniny i gładkie wzory
  2. Firany nowoczesne — błyszczące organzy
  3. Firany gotowe — panele
  4. Firanki nowoczesne — upięcia i kombinacje dla nietypowego efektu

Nowoczesne firanki — szlachetne tkaniny i gładkie wzory

Najbardziej pożądane obecnie firany to te eleganckie i szykowne. Najczęściej powstają z gładkich tkanin, takich jak tiul, batyst czy woal. Fantastycznym wyborem może okazać się też markizeta- delikatna siateczka z ołowianką w celu obciążenia. Jeśli w domu ma zawisnąć bardziej dystyngowana dekoracja, można zdecydować się na nowoczesne firany z błyszczącą lamówką. Gładkie firany są niezwykle estetyczne, doskonale wpisują się w klasyczne wnętrza. Sprawdzają się idealnie, jeśli chcemy mieć w domu stonowane dekoracje okienne. Dla bardziej awangardowych wnętrz polecane są firany asymetryczne.

Firany nowoczesne — błyszczące organzy

W nowoczesnych salonach często chcemy mieć wnętrze nowoczesne, które jednocześnie będzie nieco dryfowało w kierunku glam. W takiej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem jest tkanina taka, jak organza. Niesamowicie elegancka, lekko błyszcząca, a do tego nietuzinkowo układająca się w ramie okna. Wymaga nieco cierpliwości i samozaparcia podczas prasowania, jednak warto poświęcić tę chwilę, by uzyskać niesamowity efekt końcowy! Tańszym, ale nie gorszym odpowiednikiem organzy jest satyna. Obydwie te tkaniny prezentują się rewelacyjnie. Nie da się im odmówić uroku i elegancji.

Firany gotowe — panele

Bardzo wygodnym, a jednocześnie pięknym rozwiązaniem w przypadku firan będą panele. Jeden panel to tylko część osłony okna. Może być ich 3, a czasem też 5. Wiele zależy od całkowitej rozpiętości przeszklenia oraz tego, czy właściciel chce mieć duże prześwity, czy raczej ich brak. Panele bardzo często są od siebie niezależne, wieszane są indywidualnie. Sprawdzają się przy większości stylów, pozwalają na atrakcyjne kompozycje aranżacyjne. Można wykonać je zupełnie samodzielnie, po prostu je obszywając lub postawić na panele gotowe. 

Nowoczesne firany panelowe doskonale nadają się do udekorowania okna, jak i do dekoracyjnego oddzielenia przestrzeni w domu czy mieszkaniu np. wydzielenia strefy do pracy czy spania. Firany panelowe można z sukcesem zawieszać na prowadnicach, żabkach czy na drążkach. Ostatnimi czasy niezwykle modne są panele Y, to znaczy takie, które w górnej części rozdzielają się na dwa skrzydła, z kolei w dolnej zbierane są w całość.

Firanki nowoczesne — upięcia i kombinacje dla nietypowego efektu

Nowoczesne firany to nie tylko te długie tkaniny, ale również krótkie firanki umieszczane np. w kuchni. W ofercie większości sklepów z firanami znajdziemy zarówno tkaniny dedykowane do salonu, jak i tkaniny pod szyldem „firanka kuchenna”. Te drugie to zwykle krótkie płaty materiału sięgające parapetu. Doskonałym wyborem do łazienki będzie z kolei roleta.

Nowoczesne firanki to nie tylko rewelacyjne tkaniny, ale również formy ich upięcia. Zastosowane upięcie do firanki może znacznie zmienić jej postrzeganie oraz całokształt aranżacji wnętrza. W tym celu wykorzystuje się:

  • szerokie taśmy, przy pomocy których upina się firany bądź ozdabia się je;
  • panele Y z szerokimi taśmami ozdobnymi;
  • przeszycia wykonywane z materiału, którego użyto do produkcji firanki;
  • makarony podwiązywane bądź spinane w warkocze;
  • rolety rzymskie z firan metrażowych.

Decydując się na nowoczesne firany, warto wiedzieć, w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie i co będzie pasowało do ogólnej aranżacji. Obecnie wybór jest naprawdę ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ogrom typów firan, nowoczesnych materiałów oraz kombinacji to gwarancja jakości i zadowolenia!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =