Nierafinowany olej rzepakowy – dowiedz się, dlaczego warto po niego sięgnąć

Na pewno wiesz, że tłuszcze mogą mieć zarówno korzystny, jak i negatywny wpływ na nasz organizm. W związku z tym należy zwrócić uwagę na to, co się kupuje. Zastanawiasz się, jaki olej będzie bezpieczny dla Twojego zdrowia? Dobrym rozwiązaniem jest z pewnością nierafinowany olej rzepakowy. Dlaczego warto po niego sięgnąć? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

Nierafinowany olej rzepakowy – to musisz o nim wiedzieć

Zastanawiasz się, czym tak właściwie jest nierafinowany olej rzepakowy? Otóż to produkt, który jest tłoczony na zimno, czyli wytwarzany bez użycia wysokiej temperatury. Powstaje on na skutek zjawisk fizycznych, głównie sedymentacji i filtracji. Pozwala to zachować cenne właściwości świeżych ziaren i składniki odżywcze. Poza tym taki olej ma naturalny i ciekawy aromat oraz smak.

Dlaczego warto kupić nierafinowany olej rzepakowy?

Chcesz wiedzieć, jakie zalety ma nierafinowany olej rzepakowy? Przede wszystkim zawiera on dużo kwasów omega-3. Wbrew pozorom znacznie więcej niż oliwa. Poza tym wyróżnia się korzystną dla organizmu proporcją kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3 (2:1). Na uwagę zasługuje fakt, że taki olej może wspierać działanie mózgu, przeciwdziałać miażdżycy, a także zmniejszać ryzyko wystąpienia zawału.

Nierafinowany olej rzepakowy ułatwia obniżenie poziomu złego cholesterolu i podniesienie dobrego. Co więcej, działa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy i metabolizm. Poza tym jest znany ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Oprócz tego stosuje się go w celu wzmocnienia układu odpornościowego. Chętnie sięgają po niego osoby, które cierpią na zgagę i różne dolegliwości związane z trawieniem. W dodatku może on uszczelniać płaszcz lipidowy skóry i zmniejszać ryzyko tworzenia się kamieni żółciowych.

Jakie jeszcze walory ma olej rzepakowy tłoczony na zimno?

Nie wiesz, z czego jeszcze słynie olej rzepakowy nierafinowany? Warto mieć świadomość tego, że jest on bogatym źródłem kwasu oleinowego. Zawiera także polifenole, antyoksydanty i witaminę E. Dzięki temu może opóźniać starzenie się organizmu oraz przeciwdziałać zakrzepom. Poza tym jest korzystny dla wzroku. Co ważne, mogą spożywać go zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Świetnie komponuje się z pastami i sałatkami. Oprócz tego można wykorzystać go jako kosmetyk, który m.in. nawilży skórę.

Gdzie kupić nierafinowany olej rzepakowy?

Warto wiedzieć, że wysokiej jakości nierafinowany olej rzepakowy znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://olej-istny.pl/Olej-rzepakowy-c20. Jest on tłoczony z atestowanych ziaren i na zamówienie, więc możesz mieć pewność, że otrzymasz produkt świeży i bogaty w wartościowe składniki odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 6 =