Najlepszy sprzęt audio do platform streamingowych

Bogate biblioteki muzyczne w formie cyfrowych platform streamingowych rodzą nowe potrzeby melomanów. Trudno odmówić sobie dostępu do nieograniczonych zasobów audio zgromadzonych na takich platformach, jak Spotify lub Tidal. Funkcje sieciowe zostały więc uwzględnione w budowie najlepszych sprzętów audio obsługujących strumieniowanie – w odtwarzaczach sieciowych, wzmacniaczach czy urządzeniach all-in-one. Które z nich warto nabyć, aby cieszyć się perfekcyjnym brzmieniem? Sprawdź, jaki sprzęt audio jest najlepszy dla wymagających użytkowników platform streamingowych.

Dobry sprzęt audio do odsłuchu z sieci – niezbędny dla każdego melomana

W czasach platform streamingowych nie sposób odciąć się od muzyki podawanej użytkownikom niemal na tacy. Każdy wywołany utwór może być odtworzony w zaledwie kilka sekund. W bibliotekach takich serwisów jak Spotify lub Tidal znajdują się zarówno najnowsze hity muzyczne, jak i te mniej znane utwory muzyki alternatywnej. Dlatego coraz popularniejszy staje się sprzęt audio do odtwarzania muzyki z sieci i plików w możliwie wysokiej jakości. Czym charakteryzują się odtwarzacze sieciowe? Zbudowane są z przetwornika cyfrowo-analogowego, złącza USB, Coaxial/Toslink lub HDMI do odtwarzania plików z zewnętrznego źródła, złącza Ethernet RJ45 lub Wi-Fi do połączenia z siecią. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w wyświetlacz oraz takie funkcje, jak korektor graficzny oparty o DSP. Odtwarzacz sieciowy z wyższej półki spełni potrzeby zarówno początkującego, jak i doświadczonego melomana.

Który sprzęt audio do platform streamingowych wybrać?

Budżet ma często wpływ na ostateczny wybór sprzętu audio do odtwarzania cyfrowych plików i strumieniowania. Warto przyjrzeć się modelom odtwarzaczy sieciowych z różnych półek cenowych i dokładnie porównać ich możliwości.

Na czym najbardziej zależy użytkownikom dobrych systemów audio, niezależnie od osobistych preferencji? Zwykle na jakości dźwięku i prostej obsłudze. Poniżej prezentujemy odtwarzacze sieciowe warte uwagi.

  • EverSolo DMP-A8 to wysokiej jakości sprzęt. Cena znajduje uzasadnienie w parametrach, które wyróżniają go na rynku spośród innych sprzętów audio. Odtwarzacz wyposażono w kolorowy dotykowy wyświetlacz, potencjometr regulacji głośności, a także pilot do obsługi urządzenia. Użytkownik może liczyć na idealną przejrzystość i głębię dźwięków. Sprzęt ma wejścia XLR, USB, Bluetooth aptX, dwa wejścia optyczne i dwa koncentryczne. Obsługa tego modelu jest prosta i intuicyjna, możliwa za pośrednictwem aplikacji przygotowanej do systemu Android i iOS. 
  • WiiM PRO+ to kolejny przykład dobrego odtwarzacza sieciowego w przystępnej cenie, na który warto zwrócić uwagę. Urządzenie zostało udoskonalone w porównaniu do starszego odpowiednika tej marki, aby jeszcze lepiej emitować czysty, pozbawiony zakłóceń dźwięk. WiiM PRO+ wyposażony jest w analogowe wejście i wyjście stereo RCA na poziomie liniowym, a także optyczne wejście i wyjście S/DPIF Toslink. Ma wbudowany port RJ45 dla sieci Ethernet. Ten sprzęt z powodzeniem łączy się też z Wi-Fi. Można swobodnie sterować nim bezprzewodowo lub za pośrednictwem asystentów głosowych. Poszczególne dźwięki dostrajają się płynnie dzięki regulacji niskich i wysokich tonów.

Ranking sprzętu audio do platform streamingowych jest na bieżąco aktualizowany. Na rynku odtwarzaczy sieciowych nieustannie pojawiają się nowości o jeszcze lepszych parametrach i funkcjonalnościach. Gdzie kupić najlepszy sprzęt audio? Warto skorzystać z propozycji sprawdzonych sklepów audio i wiedzy oraz doświadczenia pracujących tam specjalistów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =