Jakie wybrać osłony okienne – zewnętrzne czy wewnętrzne?

Zastanawiasz się, jaki rodzaj osłon okiennych wybrać? W poniższym artykule pomożemy podjąć Ci decyzję. Poznasz rodzaje osłon oraz ich zalety i wady. Dzięki temu będziesz wiedział, który rodzaj zastosować w Twoim domu lub mieszkaniu.

Osłony okienne zewnętrzne

Do tego rodzaju zaliczają się wszelkie osłony stosowane na zewnątrz domu lub mieszkania. Mogą to być więc rolety, markizy oraz poniekąd moskitiery. Spełniają one dwie główne funkcje. Bardzo ważną jest zapewnienie bezpieczeństwa. Chronią one przed dostępem osób niepowołanych do wnętrza domu. Zwłaszcza modele antywłamaniowe są trudne do sforsowania.

Kolejną funkcją jest oczywiście ochrona przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami przechodniów. Dzięki temu pomieszczenia nie nagrzewają się latem, a Ty możesz czuć się swobodnie, nawet jeśli mieszkasz na parterze lub w domu usytuowanym przy chodniku. Ich wady, to znacznie wyższy koszt instalacji, niż modeli wewnętrznych oraz skomplikowany montaż, często wymagający ingerencji w strukturę budynku.

Osłony okienne wewnętrzne

Żaluzje, rolety i zasłony to najpopularniejsze z wewnętrznych osłon okiennych. Są eleganckie i funkcjonalne oraz cenione za swoje liczne zalety. Dzięki nim możesz swobodnie  regulować ilość światła w domu, za pomocą sznurka lub kilku prostych ruchów. Do tego mogą stanowić element dekoracyjny. Dostępne są w szerokiej gamie wzorów i fasonów, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do każdego wnętrza bez względu na jego styl, kolor oraz inne elementy wyposażenia.

Kolejną zaletą jest wyjątkowo prosty montaż na oknach. W wielu przypadkach nie trzeba nawet używać narzędzi. Instalacja opiera się na samoprzylepnych elementach oraz złożeniu pasujących do siebie komponentów. Jako wadę tego rozwiązania wskazuje się często na brak ochrony termicznej, oraz niedokładne wykonanie w przypadku tanich produktów. Dlatego warto wybierać modele wysokiej jakości. Najlepiej, aby producent osłon okiennych był renomowany. Dzięki temu będziesz miał pewność trwałości zakupionych rolet lub żaluzji.

Na które rozwiązanie się zdecydować?

Zastanawiasz się, który rodzaj najlepiej pasuje do Twojego domu lub mieszkania? Osłony zewnętrzne najlepiej sprawdzą się tam, gdzie występuje intensywne nasłonecznienie oraz zmienne warunki pogodowe. Markizy ochronią Cię przed ostrym słońcem, jak i opadami deszczu, gdy zechcesz spędzić czas na tarasie lub balkonie.

Natomiast osłony wewnętrzne takie jak rolety lub żaluzje z łatwością zamontujesz w mieszkaniu. Za pomocą wygodnego mechanizmu możesz w łatwy sposób decydować o ilości światła, jakie wnika do pomieszczenia. Jeżeli Twoje wnętrze jest utrzymane w klasycznym stylu, zamiast żaluzji możesz wybrać grube zasłony. Zapewnisz sobie prywatność i ochronę przed słońcem, a jednocześnie wprowadzisz do wnętrza przytulną atmosferę.

Wiesz już, czym różnią się rodzaje osłon okiennych. Zastanów się, które z nich spełnią Twoje oczekiwania i sprawdzą się w Twoim wnętrzu. Nie zwlekaj i już dzisiaj wybierz osłony okienne!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =