Jaki serwis streamingowy opłaca się najbardziej?

Na polskim rynku działa kilkanaście serwisów streamingowych. Najbardziej znane z nich to Netflix, HBO Max oraz Disney Plus, ale również inne firmy oferują widzom popularne seriale i filmy online. Jaki serwis streamingowy opłaca się najbardziej pod względem ceny oraz bazy produkcji?

Netflix

Netflix jest najbardziej znanym serwisem streamingowym na świecie, który zajmuje również pierwsze miejsce pod względem liczby użytkowników w Polsce. Ogromna popularność platformy związana jest z bogatą bazą filmów i seriali, ale też szeregiem znanych oryginalnych produkcji i wielkimi kampaniami marketingowymi. Niestety cena Netflixa jest największa spośród wszystkich platform VOD. Za pakiet premium, umożliwiający dostęp do treści w najlepszej możliwej jakości, trzeba zapłacić aż 60 zł miesięcznie. Co więcej, firma pobiera dodatkowe opłaty za współdzielenie konta z osobami z poza gospodarstwa domowego, a jeszcze w tym roku ma podnieść cenę subskrybcji.

HBO Max

HBO Max słynie z doskonałych seriali telewizyjnych, które wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością. Biblioteka treści w serwisie jest zdecydowanie uboższa niż na Netflixie, ale są w niej najbardziej znane hity oraz popularne blockbustery. Co więcej, cena HBO Max jest wyjątkowo korzystna – to jedynie 29,99 zł miesięcznie lub 234,99 zł rocznie. Zważywszy na stosunek ceny do jakości, oferta HBO Max jest równie atrakcyjna, co oferta Netflixa.

Disney Plus

Disney Plus kosztuje 37,99 zł miesięcznie lub 379,90 zł rocznie. W tej cenie użytkownicy otrzymują dostęp do dużej bazy filmów i seriali. Większość z nich to oryginalne produkcje Disney’a, w tym hity ze świata Gwiezdnych Wojen czy Marvela, ale w bibliotece znajdują się również znane filmy studia Paramount. Disney Plus to najlepsze rozwiązanie dla osób, które interesują się amerykańskimi nowościami i markami dostępnymi w portfolio firmy.

Apple TV+

Apple TV+ przyjęło ciekawą strategię. Nie wykupuje licencji do filmów i seriali, a stawia wyłącznie na swoje własne, oryginalne produkcje. Dzięki temu subskrybenci mają dostęp do treści, które nie są dostępne nigdzie indziej. Oczywiście biblioteka serwisu jest znacznie mniejsza, niż w przypadku konkurencji, ale trzeba przyznać, że Apple TV+ stawia na jakość. Na dodatek cena subskrypcji jest dość atrakcyjna, szczególnie dla właścicieli urządzeń wyprodukowanych przez Apple. Aby zyskać dostęp do oryginalnych seriali Apple, trzeba zapłacić jedynie 34,99 zł za miesiąc.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video to zdecydowanie najtańszy serwis streamingowy w zestawieniu. Roczna subskrypcja kosztuje jedynie 49 zł, a w tej cenie możemy bez limitu oglądać większość produkcji znajdujących się w ofercie platformy. Pozostałe filmy i seriale możemy wypożyczyć za jednorazową opłatą lub kupić na stałe. Warto jednak zaznaczyć, że po wykupieniu Amazon Prime Video użytkownicy zyskują dostęp do setek produkcji, w tym wielu oryginalnych seriali. Co więcej, we wspomnianej już cenie Prime zapewnia również bezpłatne dostawy podczas zakupów na polskim Amazonie, a także dostęp do usługi Prime Gaming z darmowymi grami. Amazon Prime Video oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, nawet jeśli biblioteka tytułów dostępnych w serwisie nie jest na tyle rozbudowana, co w przypadku konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 4 =