Jak sfinansować zakup samochodu dostawczego Mercedes-Benz dla przedsiębiorców?

Samochód dostawczy niewątpliwie należy do filarów przedsiębiorstwa, które opiera się na przewozie różnego rodzaju towarów. Niezależnie od tego, czy Twoja firma świadczy usługi stricte transportowe czy po prostu dowozisz produkty do swojej restauracji – wiemy, że odpowiednie auta dostawcze jest naprawdę ważne. Jako przedsiębiorca masz to szczęście, że nie musisz brać od razu całej kwoty zakupowej na siebie. Istnieją różne formy finansowania zakupu samochodu dostawczego Mercedes-Benz dla przedsiębiorców. Zapraszamy do lektury.

Leasing dla firm – czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Leasing dla firm polega na wynajmie samochodu dla firmy na ustalony okres czasu, zwykle na 2-4 lata, ze stałą miesięczną opłatą. W tym czasie firma leasingowa jest właścicielem pojazdu, co jest dobrym rozwiązaniem, gdyż przedsiębiorstwo korzystające z leasingu nie musi martwić się o jego wartość rezydualną ani o sprzedaż pojazdu po zakończeniu umowy. Dodatkowo, koszty leasingowe często kwalifikują się jako koszty uzyskania przychodu, co może przynieść korzyści podatkowe. 

Wzięcie auta dostawczego w leasing jest dobrym pomysłem ze względu na fakt, że znacznie zmniejsza obciążenie finansowe przedsiębiorstwa. O ile zakup jednego auta dostawczego może nie stanowić większego problemu, tak zakup całej floty może już konkretnie nadszarpnąć budżet firmy. Leasing pozwala na korzystanie z nowych modeli aut bez ponoszenia pełnych kosztów ich zakupu. 

Leasing umożliwia również łatwą i szybką wymianę aut we flocie. Dzięki temu, że umowy leasingowe zawierane są na stosunkowo krótki okres czasu, przedsiębiorstwo może co rusz korzystać z nowych aut, które wyposażane są w coraz to nowsze technologie. 

Na koniec – płynność finansowa. Dzięki niższym opłatom miesięcznym, które w dodatku mogą być traktowane jako koszty uzyskania przychodu, leasing pomaga utrzymać płynność finansową, a zaoszczędzone fundusze mogą zostać przeznaczone na inne sektory przedsiębiorstwa. 

Leasing samochodów dostawczych marki Mercedes-Benz – dlaczego warto?

Marka Mercedes-Benz jest klasą samą w sobie. Auta te stanowią wręcz synonim bezpieczeństwa, komfortu, nowoczesnych technologii, a także luksusu. Leasing pojazdów tak pozytywnie kojarzonej marki może pozytywnie wpłynąć na wizerunek przedsiębiorstwa, podnosząc jego prestiż, jednocześnie zachęcając potencjalnych partnerów do nawiązywania współpracy. Ponadto samochody marki Mercedes-Benz słyną ze swojej niezawodności i długotrwałości, co minimalizuje ryzyko awarii, a tym samym – przestojów w firmie. 

Więcej informacji na stronie https://www.mbmotors.pl/usugi-dodatkowe/leasing/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =