Jak dbać o skórę dłoni?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Dłonie są wizytówką każdego człowieka, dlatego należy o nie w szczególny sposób zadbać i zastosować właściwe zasady pielęgnacji. Należy pamiętać również o odpowiedniej ochronie. Postępując właściwie, można cieszyć się z delikatnej i jedwabistej skóry na dłoniach, bez widocznych oznak starzenia.

Dlaczego dbanie o dłonie jest tak ważne?

Dłonie są nieustannie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Działają na nie zmiany temperatury, wiatr, kontakt z wodą i detergentami. Niewłaściwe zabezpieczenie skóry dłoni prowadzi do szybkiego jej starzenia. Skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa i delikatna.

Szczególnie u osób szczupłych na dłoniach pojawia się zanik tkanki tłuszczowej, prowadzi to do nieestetycznych prześwitów żył i problemów z krążeniem krwi.

Jak należy dbać o dłonie?

Dłonie są wizytówką zarówno każdej kobiety, jak i mężczyzny. Aby pochwalić się jedwabistą skórą na tej części ciała, trzeba jednak stosować odpowiednie zasady pielęgnacji. W niektórych przypadkach zalecany jest również thermolifing, czyli lifting bez skalpela. Sprawdźmy, co można włączyć do codziennej pielęgnacji, aby zadbać o naturalnie piękny wygląd dłoni.

Właściwe mycie rąk

Mycie rąk jest niezwykle ważne, ze względu na higienę oraz ograniczenie ryzyka przenikania do organizmu bakterii. Warto robić to często, ale przy zastosowaniu odpowiednich środków. Powinny być delikatnie natłuszczające, wzbogacone o witaminy i oleje. Bardzo dobrze sprawdza się delikatne mydło dla dzieci.

Krem do rąk

Należy stosować go regularnie, gdy tylko poczujesz przesuszenie na skórze dłoni, przynajmniej kilka razy dziennie. Musi mieć działanie nawilżające i odżywcze. Nowoczesne produkty, które można obecnie kupić w drogeriach oraz aptekach mają silne właściwości pielęgnujące. Najbardziej polecane są te z zawartością kwasu hialuronowego oraz mocznika. Skutecznie nawilżają i wytwarzają na skórze dłoni barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi.

Stosowanie rękawiczek

Mechaniczna ochrona dłoni jest niezwykle ważna, i to w niemal każdej sytuacji. W mroźne dni obowiązkowo należy zakładać rękawiczki, tak samo jak przy wykonywaniu codziennych czynności w domu m.in. przy myciu naczyń, sprzątaniu toalety czy kuchni. Drażniące substancje chemiczne oraz kurz bardzo negatywnie wpływają na kondycję dłoni. Warto także pamiętać o zabezpieczaniu dłoni w trakcie biegania, jazdy na rowerze czy podnoszenia ciężarów.

Zabieg odmładzający na dłonie – thermolifting

Zabiegiem odmładzającym, który pomaga poprawić kondycję skóry dłoni i przywraca jej młodość jest thermolifting. Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR, które obkurcza włókna kolagenowe. Skóra odzyskuje elastyczność, zwiększa się jej napięcie, co prowadzi do eliminacji zmarszczek. Dłonie zyskują wyraźne wygładzenie.

Zabieg odmładzający na dłonie oferowany przez klinikę medycyny estetycznej, w połączeniu z właściwą codzienną pielęgnacją i zapewnieniem skutecznej ochrony pozwalają cieszyć się z idealnego wyglądu tej części ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =